Prosíme, podporte rozšírenie našej záchrannej stanice o priestory veterinárnej ambulancie.

Majoritné množstvo jedincov, ktoré sa dostanú do našej stanice, prichádzajú s rôznymi zraneniami, vyžadujúce okamžité ošetrenie. Transporty na rôzne vzdialenosti sú pre traumatizované jedince veľmi stresujúce a niekedy môžu viesť k zbytočným úhynom. 

Aby sme takýmto situáciám predchádzali, radi by sme zriadili priamo v našej záchrannej stanici v Borinke aj veterinárnu ambulanciu pre ošetrovanie voľne žijúcich jedincov. Potrebná miestnosť ambulancie bude vybavená vyšetrovacím a operačným stolom, inhalačnou anestéziou, RTG prístrojom a osvetlením.  S použitím kyslíkového generátora spolu s inkubátorom by bolo možné dané priestory využívať aj ako jednotku intenzívnej starostlivosti.

Nevyhnutnu súčasťou ambulancie je i germicídny žiarič a generátor na zabezpečenie elektrickej energie. Ďalej budeme potrebovať zabezpečiť drobné chirurgické nástroje, jednorazové prostriedky, dezinfekciu, rúška, gázu, šicí materiál, inštrumentárium pre ortopedické zákroky s technickým materiálom pre externú fixáciu zlomenín. Toto všetko sú nevyhnutné pomôcky potrebné pre fungovanie veterinárneho, ambulantného zariadenia. 

Za každú pomoc Vám veľmi ďakujeme!

Pridaj komentár